Ranking lokat – to sprawdzaj na różnych serwisach www

ranking lokatPlanując założenie lokaty, zwykle wcześniej zapoznajemy się z rankingami lokat publikowanymi w internecie, aby sprawdzić, która z lokat dostępnych na rynku okaże się najbardziej korzystna w naszym przypadku.

To dobre rozwiązanie, pod warunkiem,

że sprawdzimy rankingi na wielu różnych stronach.

 Musisz zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie rankingi są w równym stopniu wiarygodne. Zdarza się na przykład, że jakiś bank chce wypromować swoją ofertę, dlatego jego lokata jest publikowana na pierwszym miejscu w rankingu, mimo iż kolejne w kolejności zapewniają porównywalne warunki.

Zdarza się też, że osoba sporządzająca ranking, nie uwzględnia w nim wszystkich banków, tylko te najpopularniejsze.

Wiarygodność rankingu może stracić również poprzez nie uwzględnienie w nim najbardziej aktualnych zmian w ofercie.

Z tego powodu sprawdzanie co najmniej kilku różnych rankingów to najlepszy sposób na dobór lokaty. Warto zaglądać zarówno na serwisy bankowe, jak i pozabankowe, ale tylko te, które cieszą się dobrą renomą, najlepiej prowadzone przez specjalistów. W sieci nie brakuje tego rodzaju stron, wybór jest więc naprawdę szeroki.

Porównując rankingi, najlepiej jest sprawdzać kilka pierwszych miejsc, a następnie kontrolować pozycję wybranych lokat w innych rankingach.

Lokata, która w kilku rankingach pojawia się na drugim miejscu jest bardziej wiarygodna od tej, która raz pojawiła się na pierwszym miejscu, a w pozostałych rankingach była daleko w tyle albo wcale nie była uwzględniana.

Stosując tę metodę, z pewnością uda Ci się wybrać najlepszą lokatę.