Porównuj lokaty zanim wybierzesz – ranking lokat wciąż się zmienia

lokataW dzisiejszych czasach już nie musimy opierać się tylko na tym, co powiedzą nam w reklamie, czy na opinii znajomych bądź na tym, co usłyszymy od doradcy w banku.

Przede wszystkim mamy dostęp nie tylko do specjalistycznej prasy, ale też do portali internetowych, które przedstawiają cyklicznie rankingi poszczególnych produktów bankowych.

Dlaczego warto śledzić np takie rankingi lokat?

Przede wszystkim dlatego,  żeby później wybrać najbardziej korzystną formę oszczędzania i pomnażania swoich pieniędzy. Warto zwrócić uwag na to, że w różnych rankingach lokaty są oceniane pod innym względem.

Niektóre prognozują, które lokaty będą najbardziej korzystne w nadchodzącym czasie bądź podsumowują te, które w ostatnich miesiącach były najlepsze dla klientów banków. Istnieją też rankingi  nielicznych już w tej chwili lokat wolnych od podatku Belki, jak też porównania tych z kapitalizacją dzienną lub miesięczną bądź lokat terminowych lub progresywnych.

Nie chodzi tu zresztą wyłącznie o stworzenie samej listy takich depozytów z uporządkowaniem – od najatrakcyjniejszej do tej wypadającej najgorzej, ale o poinformowanie czytelnika o szczegółach.

Dlatego też większość rankingów nie ogranicza się do listy, ale też posiada omówienia konkretnych ofert.

Dzięki temu łatwiej jest porównać poszczególne lokaty. Tego rodzaju zestawienia są zresztą bardzo pomocne zwłaszcza teraz, kiedy ten sektor przechodzi liczne przemiany, a kryzys wymusza na bankach wprowadzanie pewnych rewolucji.

Pod uwagę brane są oferty z czołówki banków, choć oczywiście nie jest to regułą.