Oszczędzaj na lokacie – zrezygnuj z szuflady!

PieniadzeChociaż mogłoby się wydawać, że polskie społeczeństwo stosunkowo dobrze się rozwija i szybko nadrabia zaległości powstałe w poprzednim systemie, zadziwiające, jak wielu ludzi wciąż chowa swoje oszczędności w szufladzie czy w komodzie.

Wpłacając je na lokatę, zyskasz o wiele więcej pieniędzy.

 Warto uświadomić sobie, że pieniądze przechowywane w szufladzie, czy w przysłowiowej skarpecie stopniowo tracą na wartości. Oznacza to, że dziś możemy kupić za nie więcej niż za kilka czy kilkanaście miesięcy. Tym samym cała idea oszczędzania staje się bezsensowna, ponieważ generuje straty.

Deponując pieniądze na lokacie, unikamy tego problemu. Pieniądze pracują na siebie generując zysk. Nawet jeśli jest on niewielki, jest stały, dzięki czemu oszczędzanie przynosi nam wymierne korzyści.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, której nie bierzemy pod uwagę, a mianowicie fizyczne niszczenie pieniędzy.

Pieniądze przechowywane w szufladzie mogą ulec zniszczeniu…

pod wpływem działania wielu różnorodnych czynników, chociażby wilgoci.

Początkowo z pewnością nie wpłynie to na możliwość ich użytkowania, jednak po dłuższym czasie może okazać się, że sklep czy bank nie zgodzi się przyjąć tak zniszczonych pieniędzy.

I w tym przypadku ratunkiem okazuje się lokata. Wpłacając pieniądze do banku, tracisz z nimi fizyczny kontakt, aż do momentu ich wypłaty.

Banki przechowują swoje pieniądze w doskonałych warunkach, nie musisz więc obawiać się o stan banknotów, które dostaniesz do ręki, gdy okres obowiązywania lokaty dobiegnie końca.