Musimy sprawdzić wytyczne

Chociaż ogólne zasady zaciągania pożyczek pozabankowych są takie same, to jednak powinniśmy też wiedzieć, że każda z firm, która udziela takich pożyczek, może mieć swoje wewnętrzne zasady, których będziemy musieli przestrzegać, jeżeli będziemy chcieli zaciągnąć tam pożyczkę.

Wysokość pożyczki i czas jej spłaty

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że są firmy, które za pierwszym razem nie pożyczą nam więcej niż 1000 zł, ale są też takie, które już przy pierwszej pożyczce dadzą nam znacznie więcej pieniędzy. Tak samo, są firmy, które będą oczekiwały, że pierwszą pożyczkę spłacimy w ciągu miesiąca, a są takie, które dają nam tego czasu znacznie więcej, bo aż kilka miesięcy. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy zobaczyli, jakie wytyczne ma każda z tych firm, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wybierzemy coś odpowiedniego dla siebie.

Granica wieku pożyczkobiorcy

Może się też okazać, że podczas zaciągania takiej pożyczki trafimy na granice wiekowe. Nie będziemy mogli zaciągnąć takie pożyczki pozabankowej jeżeli będziemy mieli mniej niż 21 lat i więcej niż 70 lat. Jeżeli nie mieścimy się w tych wytycznych, to nie ma sensu wypełnianie wniosku do tej firmy, z pewnością lepiej zrobimy, jeśli poszukamy takiej, która tych wytycznych nie ma.

Koniecznie zobaczmy jak to działa, jakie warunki musimy spełnić, tak abyśmy jeszcze przed wypełnieniem wniosku, wiedzieli, że jesteśmy w stanie spełnić wymagania tej konkretnej firmy. A wszystkie najważniejsze wytyczne znajdziemy na jej stronie internetowej.