Skip to content

Kalkulator bankier.pl – sprawdź jak oszczędzać na lokacie, żeby zostać milionerem

Przy obliczaniu zysku z lokat bardzo przydatne okazuje się korzystanie ze specjalnych kalkulatorów.

Używając ich, znacznie zwiększysz swoje szanse na optymalne zarządzanie posiadanym kapitałem, a tym samym na zostanie milionerem.

Kalkulator (jak np ten dostępny na stronie bankier.pl) wymaga wprowadzenia podstawowych informacji na temat naszych dochodów i oszczędności.

Należy podać kwotę obecnych oszczędności i wysokość kwoty, którą co miesiąc jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Istotna jest także wysokość oprocentowania lokaty.

I tak, posiadając obecnie oszczędności w wysokości 5 tys. złotych i dodatkowo odkładając 1 tys. złotych co miesiąc, przy lokacie oprocentowanej na 5,5% można zostać milionerem w przeciągu 34 lat i 5 miesięcy.

Aby przyspieszyć ten proces, powiedzmy do 20 lat, należy zwiększyć kapitał początkowy do 251 660 zł, co miesiąc odkładać 2549 zł lub zwiększyć stopę zwrotu do 14, 35%, wykorzystując bardziej ryzykowne formy oprocentowania.

Ile czasu potrzebujemy, by zostać milionerem, jeśli obecnie na koncie mamy 1000 zł oszczędności, co miesiąc odkładamy 2000 zł, a lokata jest oprocentowana na 8%?

Kalkulator spieszy z odpowiedzią. Przy takich założeniach, zgromadzenie na koncie miliona złotych jest możliwe w ciągu 20 lat i dwóch miesięcy.

Kalkulator pozwala na rozważnie wielu różnych wariantów oszczędzania.

Możemy zmieniać odkładaną kwotę i oprocentowanie tak długo, aż wyświetlony czas, jaki pozostał do zostania milionerem będzie nas satysfakcjonować. Później pozostaje już tylko konsekwentnie wcielać swój plan w życie, co zwykle sprawia więcej trudności niż proste wykonanie obliczeń w kalkulatorze.