Jakie oszczędzanie, taka starość… – sposoby na odłożenie pieniędzy

starsi ludzieZastanawiasz się, w jaki sposób zainwestować swoje oszczędności, by czerpać z nich bezpieczny i pewny zysk?

Chciałbyś, aby Twoje pieniądze same się pomnażały?

Są na to sposoby!

Służą ku temu lokaty bankowe i konta oszczędnościowe.

Każdy bank ma w swej ofercie różne lokaty: terminowe, bezterminowe, o różnym oprocentowaniu i warunkach – klienci mają do wyboru lokaty o różnym czasie trwania (kilkudniowe, miesięczne, półroczne, roczne a nawet kilkuletnie) i oprocentowaniu.

Zazwyczaj im dłuższa lokata, tym większy zysk, jednak nie jest to regułą. Banki kuszą klientów indywidualnych atrakcyjnymi ofertami: niskim wkładem minimalnym, możliwością przerwania lokaty w dowolnym momencie, a także jej odnowieniem, dziennym naliczaniem odsetek oraz wysokim oprocentowaniem, sięgającym nawet 7%.

Innym bezpiecznym, pewnym i szybkim sposobem zainwestowania gotówki są konta oszczędnościowe. Jest to nowoczesne połączenie konta bankowego i lokaty, której oprocentowanie jest uzależnione od wielkości środków zgromadzonych na koncie.

W zależności od banku i rodzaju konta może być ono prowadzone bezpłatnie, a założyć można go w placówce bankowej, poprzez Internet (wniosek elektroniczny) lub Infolinię.

Oprocentowanie w skali roku jest naliczane już od pierwszej wpłaty,

często niewymagany jest także wkład minimalny.

W każdej chwili można sprawdzić stan swoich oszczędności oraz podjąć pieniądze z konta oszczędnościowego, co więcej – nie musisz martwić się terminem lokaty ani jej przedłużaniem, jak w przypadku lokat.

Oszczędzaj na starość: to się po prostu opłaca i za kilkanaście, kilkadziesiąt lat może stać się dla Ciebie ważnym źródłem pieniędzy na codzienne życie!