Jakie dokumenty nie są nam potrzebne do pożyczki?

Warto się dowiedzieć, jakie dokumenty musimy tutaj przedłożyć, a które z nich w ogóle nie będą nam potrzebne. Dzięki temu będziemy mogli się przekonać, czy w ogóle mamy szansę na uzyskanie takiej pożyczki, czy w ogóle jest sens, żebyśmy wypełniali potrzebny wniosek. Na szczęście może się okazać, że przy pożyczkach pozabankowych mniej jest biurokracji, niż przy tych, które zaciągane są w banku.

Dowód osobisty i rachunek bankowy to podstawa przy pożyczce

To co z pewnością będzie nam potrzebne przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej, to po pierwsze dowód osobisty. Będziemy musieli przekazać wszystkie nasze dane, tak aby na ich podstawie dało się zweryfikować naszą osobę. Po drugie, będziemy musieli podać także nasz numer konta bankowego, bo w końcu gdzieś te pieniądze muszą być przelane, tak abyśmy mogli z nich korzystać. Ostatnią rzeczą jaką będziemy musieli mieć, to numer telefonu, tak aby pracownik danej firmy pożyczkowej, mógł się z nami bez najmniejszego problemu porozumieć.

Nie potrzebujemy

Jeżeli chodzi o to, jakich dokumentów tutaj nie potrzebujemy, to warto wiedzieć, że nie będziemy tutaj potrzebowali zaświadczenia o zarobkach, które powinien nam wystawić pracodawca. Tak jak nie będziemy musieli mieć informacji z BIK, że nie zalegamy z żadnym innym kredytem. Brak tych dokumentów sprawia, że potrzebujemy mniej czasu na złożenie wniosku, tak jak potrzeba mniej czasu na jego rozpatrzenie.

Warto wiedzieć, co jest potrzebne, a co nie, bo wówczas łatwiej będzie nam się na to wszystko przygotować.
Darmowe chwilówki na dowód – sprawdź tutaj.