Gdzie założyć lokatę by zyskać więcej? Oddział banku czy internet?

bankZakładając lokatę bankową, często nie przywiązujemy większej wagi do tego, gdzie ją założymy.

Tymczasem…

miejsce założenia lokaty może rzutować na zyski, jakie będziemy z niej czerpać,

dlatego nie warto więc bagatelizować jego wyboru!

 Banki często starają się promować lokaty zakładane w ich oddziałach, oferując klientom, którzy się na nie zdecydują korzystniejsze warunki niż w przypadku lokat zakładanych przez internet. Taką politykę przyjął na przykład Idea Bank.

 Idea Bank przygotował ofertę depozytu zarezerwowaną wyłącznie dla tych klientów, którzy zdecydują się na założenie lokaty w oddziale. Propozycja jest bardzo korzystna.

Zakładając lokatę na dwa miesiące można zyskać oprocentowanie rzędu 7,5%. Decydując się na taką samą lokatę, ale zakładając ją za pośrednictwem internetu, można liczyć na oprocentowanie na poziomie 5%, różnica jest więc bardzo znacząca.

Pomysł początkowo może wydawać się dość odważny, trzeba jednak zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu akcja w historii banku.

Wcześniej Idea Bank proponował już depozyty dedykowane klientom oddziałów i okazało się to bardzo dobrym pomysłem.

W czasie trwania akcji każdego dnia w jej oddziałach pojawiało się około 100 nowych klientów,

którzy przychodzili tam specjalnie po to by założyć lokatę.

Oferta zarezerwowana wyłącznie dla klientów osobiście odwiedzających oddziały to kolejny sposób na podkreślenie tego, że Idea Bank to bank otwarty na ludzi, który bardzo ceni sobie bezpośredni kontakt z klientem i możliwość doradzania mu przy podejmowaniu decyzji finansowych.