Skip to content

Czy warto sięgnąć po pożyczkę ratalną?

Produkty dostępne w ofercie parabanków są bardzo ciekawe i wygodne. Klientom podobają się szybkie, krótkoterminowe pożyczki, zwłaszcza w obecnym czasie – gdy już każdy zdążył zapoznać się ze specyfiką tej formy. Jasne reguły i łatwość sięgania po pieniądze w chwili, kiedy są potrzebne, przysporzyły firmom pożyczkowym naprawdę dużego zainteresowania. Jeśli jednak komuś nie odpowiada wymóg spłaty całej kwoty w wyśrubowanym terminie a to z powodu zbyt niskich dochodów, a to – za dużych wydatków w danym miesiącu, rozsądniej będzie spojrzeć na długoterminową pożyczkę niż chwilówkę. Dzięki temu można uniknąć wielu monitów – oczywiście dodatkowo płatnych – i ciągle narastających odsetek. Rozbicie większej kwoty na raty ma w takim przypadku niemalże same korzyści, a niewielką wadę stanowi nieco wyższy koszt całego przedsięwzięcia (jeśli jesteś nowym klientem, możesz pożyczyć za darmo). Raty niwelują stres i ułatwiają planowanie domowego budżetu. Mogąc wziąć taką pożyczkę w parabanku, klienci bez dobrej zdolności kredytowej, dotychczas odrzucani przez banki, są w końcu zadowoleni z zaoferowanego im rozwiązania.
A przecież potrzeba sięgnięcia po dodatkową gotówkę może przydarzyć się każdemu i w dowolnej porze. Życie pisze różne scenariusze, niekiedy więc ze względu na zdarzenie losowe trzeba podjąć się remontu domu czy zakupu nowego auta, niekiedy znów występuje konieczność wymiany mebli lub sprzętu AGD, bo już się zużyły. Wiele osób szuka pieniędzy na leczenie, bo koszy terapii i leków są drogie, a dochody niekoniecznie duże. Niektórzy są zadłużeni i szukają opcji podobnej do konsolidacji, by pozbyć się dotychczasowych zobowiązań i spłacać jedną, wygodną ratę. Dla takich klientów pożyczki ratalne stanowią wspaniałe rozwiązanie.
Ponieważ nie ma rozwiązań bez wad, także w pożyczkach ratalnych znajdą się jakieś nie do końca pozytywne cechy. Chociaż okazują się droższe od chwilówek i nieco bardziej rozleniwiają, liczba zalet absolutnie przeważa. Ciekawą kwestią jest praktykowane przez parabanki indywidualne rozpatrywanie każdego klienta. Często dzięki temu długoterminową pożyczkę ratalną otrzymują osoby, które są zadłużone czy też nie osiągają dużego dochodu – emeryci, ludzie młodzi, bez umowy o pracę na czas nieokreślony. Klienci podchodzą do tego rodzaju produktu z różnym nastawieniem. Są osoby, które całkowicie ignorują wyższe koszty pożyczki ratalnej, gdyż dla nich najważniejsza jest możliwość spłacania w ratach. To nieraz jedyna szansa, by spłacić jakiekolwiek zobowiązanie. Są też tacy klienci, którzy potrzebują pieniędzy w celu zainwestowania w coś. Dla nich konieczność dopłacania jest poważnym minusem, a rat nie potrzebują, bo najłatwiej spłaca im się kwotę pożyczki w całości. Dlatego też różnorodność na rynku pożyczek jest bardzo pozytywnym zjawiskiem i obserwuje się już rosnące zadowolenie klientów z tego, że mają w czym wybierać. Każda osoba podejmując decyzję może zrobić to w oparciu o swoje potrzeby i oczekiwania tak, by uzyskać zadowolenie i poprawić swoją sytuację finansową.