Bankier.pl, serwis Gazety Wyborczej, portale finansowe – gdzie sprawdzać?

podiumZanim zdecydujemy się na konkretny zakup czy wybór danej usługi, większość z nas zaczyna od porównania ofert, sprawdzając parametry danego towaru i ceny w różnych miejscach. Wyjątkowo pomocny w tej kwestii jest internet.

Tak samo możemy, a nawet powinniśmy uczynić, zanim zdecydujemy się na wybór jakiejś lokaty w banku.

Wiadomo, że każda instytucja oferuje różne warunki, a wiele czasu możemy zaoszczędzić zdając się na krótki opis zawarty w rankingu zamieszczonym na niejednym portalu finansowym.

Do najpopularniejszych należą chociażby Bankier.pl czy też serwis prowadzony przez Gazetę Wyborczą, ale bardzo pomocne okazują się także rankingi tworzone przez inne serwisy, takie jak hit lokaty.pl, e-lokaty bądź comperia.pl.

Są to  informacje stale odnawiane i aktualizowane, dotyczące najnowszych ofert, z których możemy w danym momencie skorzystać.

Najczęściej już sam układ graficzny takiego zestawienia pozwala nam stwierdzić na pierwszy rzut oka,

która z ofert jest obiektywnie najbardziej opłacalna.

Pamiętajmy jednak, że żeby tak naprawdę dowiedzieć się, co jest korzystne, a co nie, trzeba zagłębić się w szczegóły. Nie wystarczy tylko rzut okiem na szczyt listy. W większości lokat do ważniejszych warunków należy, rzecz jasna, wysokość oprocentowania, a także czas trwania, jak również to, czy wypracowane odsetki pozostają na naszym koncie po przerwaniu lokaty. Wiele serwisów tworzy kilka rankingów oceniających lokaty pod różnymi względami, co także jest bardzo pomocne.

Nikt jednak za nas nie podejmie decyzji i tak naprawdę jest naszą indywidualną sprawą to, co będzie najbardziej opłacalne.